Zatvori
  • Институт “Др Јосиф Панчић“ |
  • Тадеуша Кошћушка 1, 11000 Београд

  • 011/3031-650

СНЕЖАНА КУЗМАНОВИЋ НЕДЕЉКОВИЋ

Име и презиме: СНЕЖАНА КУЗМАНОВИЋ НЕДЕЉКОВИЋ

Сектор: ОФИР - Одсек за фармацеутска истраживања и развој

Позиција: Сектор науке, Одсек за фамацеутска истраживања и развој

Научно звање: Истраживач сарадник

Имејл:  skuzmanovic@mocbilja.rs

Информације

Рођена је 27. децембра 1993. године у Шапцу. Након завршетка средње Медицинске школе „Др Андра Јовановић“ у Шапцу (смер фармацеутски техничар), уписала је Фармацеутски факултет Универзитета у Београду школске 2012/13. године. Била је стипендиста Министарства просвете, науке и технолошког развоја. Током основних студија била је укључена у студентски истраживачки рад у области токсикологије, а одбраном експерименталног дипломског рада на тему „Испитивање осетљивости клиничких изолата Achromobacter spp. на триметоприм-сулфаметоксазол“ на Катедри за микробиологију и имунологију стекла је звање магистра фармације. Дипломирала је у септембру 2017. године са просечном оценом 9,29.

Докторске академске студије на Фармацеутском факултету Универзитета у Београду уписала је 2017. године на модулу Фармацеутска микробиологија. Од фебруара 2018. до октобра 2021. године радила је као стручни сарадник у медицинском тиму Сандоз представништва у Београду, где је била задужена за комуникацију са стручном јавношћу (лекарима и фармацеутима) у областима кардиологије, терапије бола, плућне хипертензије и примене антибиотика. Од октобра 2021. године ради као истраживач приправник на Институту „Др Јосиф Панчић“ у Одсеку за фармацеутска истаживања и развој“. У марту 2024. године промовисана је у истраживача сарадника.

Учествује у низу развојних истраживања. Ужа област научноистраживачког рада обухвата испитивање фактора вируленције клиничких изолата мултирезистентних Грам негативних бактерија, испитивање осетљивости бактерија на различите антимикробне агенсе (антибиотике и биљне производе са антимикробним потенцијалом), оптимизацију метода екстракције, инкапсулацију етарских уља и анализу хемијског састава етарских уља методом гасне хроматографије.

Као студент докторских наука била је учесник BioCamp2021 међународног догађаја у организацији компаније Novartis који је окупио 36 студената из 10 земаља. Поред тога, била је на стручном усавршавању у области формулације вакцина у организацији TRANSVAC2-ENOVA које је одржано у марту 2022. на Универзитету у Женеви, као и на стручном боравку у компанији Zurko Research (Мадрид, Шпанија) у оквиру међународног EthnoHERBS пројекта у априлу 2023. године. Учесник је билатералног пројекта између Републике Србије и Републике Словеније под називом „Превазилажење антимикробне резистенције код клиничких изолата Acinetobacter baumannii применом инхибитора ДНК гиразе и топоизомеразе“, као и неколико COST акција.

Члан је Удружења микробиолога Србије (УМС) и Савеза фармацеутских удружења Србије (СФУС).