Тадеуша Кошћушка 1, 11000 Београд
Јана Жиловић, мастер инжењер технологије, рођена је 20. септембра 2000. године у Београду, где је завршила основну школу и гимназију. Основне академске студије на Технолошко-металуршком факултету у Београду уписала је школске 2019/2020. године, на студијском програму Биохемијско инжењерство и биотехнологија. Дипломирала је у септембру 2023. године, одбраном завршног рада под називом „Примена јонских течности за екстракцију отпадне биомасе из прераде коприве и кукуруза“, под менторством доц. др Александре Ђукић Вуковић, са оценом 10. Током основних академских студија, остварила је просечну оцену 9,88. Мастер академске студије на Технолошко-металуршком факултету уписала је школске 2023/2024. године, на студијском програму Биохемијско инжењерство и биотехнологија, модул - Биохемијско инжењерство. Завршни мастер рад под називом „Ферментација екстраката Populus sp. бактеријама млечне киселине“ одбранила је у септембру 2024. године, са оценом 10. Мастер рад је писан под менторством доц. др Александре Ђукић Вуковић и др Ане Жугић. Током мастер студија остварила је просечну оцену 9,88. Докторске академске студије је уписала школске 2024/2025. године на Технолошко-металуршком факултету Универзитета у Београду, на студијском програму Биохемијско инжењерство и биотехнологија.
Током основних академских студија била је добитница факултетске стипендије, као један од три најбоља студента своје генерације. Такође, током основних и мастер академских студија била је добитница стипендије за изузетно надарене студенте, које јој је доделило тадашње Министарство просвете, науке и технолошког развоја. На Технолошко-металуршком факултету, била је добитница пет повеља „Панта С. Тутунџић“, која се додељује за изванредне успехе постигнуте у свакој години основних академских студија и за изузетан успех током укупног студирања. Добитница је Специјалног признања за изузетан успех током студија које додељује Српско хемијско друштво. Учествовала је на Малој смотри Центра за научно-истраживачки рад студената Технолошко-металуршког факултета 2022. године. Током мастер академских студија, стручну праксу је реализовала у Институту за проучавање лековитог биља „Др Јосиф Панчић“, на коме је одрађен део експерименталног рада обухваћеног завршним мастер радом. Поседује напредно знање енглеског језика, као и знање немачког језика. Од марта 2025. године, запослена је у Институту за проучавање лековитог биља „Др Јосиф Панчић“, као истраживач-приправник у Одсеку за фармацеутска истраживања и развој.
Интересовања у оквиру научно-истраживачког рада обухватају истраживања у области микробних трансформација, лековитог биља и биоактивних једињења.