Тадеуша Кошћушка 1, 11000 Београд
Институт за проучавање лековитог биља „Др Јосиф Панчић“ је 1948. године основала Влада Народне Републике Србије. Данас је Институт водећа институција у области лековитог биља у Србији и шире на простору Балкана.
ДетаљнијеПокретач укупног напретка Института је научноистраживачка делатност која подразумева учешће на бројним научно-истраживачким пројектима на цијој изради је ангажовано 13 доктора наука, 4 магистра и више младих истраживача.
ДетаљнијеПогледајте и информишите се о производима који настају у нашем институту. Погледајте наш производни програм. До наших производа можете доћи и преко наше интернет продавнице која се налази на линку mocbilja.rs.
ДетаљнијеНа страници наше интернет продавнице можете прегледати комплетан производни програм и поручити наше производе које достављамо брзом поштом на територији Републике Србије.
Институт за проучавање лековитог биља „Др Јосиф Панчић“ је 1948. године основала Влада Народне Републике Србије. Данас је Институт своју изворну делатност уобличио у јединствену истраживачко производну целину са препознатљивим производним програмом, и водећа је институција у области лековитог биља у Србији и шире на простору Балкана.
Историјат ОрганизацијаФилтер чај од цвета хибискуса, Филтер чај од цвета камилице, Филтер чај од цвета зове, Филтер чај од липе, Филтер чај од листа коприве, Филтер чај од питоме нане...
Детаљније Посетите продавницуИзрађене су екстракцијом уситњене биљне сировине помоћу разблаженог етанола, према детаљним спецификацијама, под надзором фармацеута. Могу бити једнокомпонентне, израђене од само једне биљке ( капи од глога, капи од валеријане…), или мешавине тинктура ( капи за бољу циркулацију, капи за желудац…). Такође се израђују и уљани екстракти (уље од кантарина и уље од невена). И ова група препарата одговара прописаним захтевима квалитета.
Детаљније Посетите продавницуРецептуре за чајне мешавине израдили су фармацеути Института на основу традиционалног искуства и нових научних сазнања, поштујући принципе савремене фитотерапије. При изради рецептура водило се рачуна о хемијском саставу биљака, као и о њиховом фармаколошком деловању. У састав ових мешавина улази брижљиво одабрано лековито биље, чија је ефикасност и безбедност потврђена. Све чајне мешавине су лабораторијски контролисане и здравствено исправне.
Детаљније Посетите продавницуУ свом производном програму Институт има преко 100 једнокомпонентних чајева (чајеви од једне биљне врсте, нпр. камилица, нана, одољен итд.). То су осушени делови биљака који се користе у фитотерапији – цвет, надземни делови биљака (херба), лист, корен, кора, плод и семе. Користе се биљке из спонтане флоре које су сакупљане у еколошки чистим подручјима, као ибиљке које се гаје под надзором агронома, без употребе заштитних средстава. Прерада ових биљака врши се под надзором фармацеута, по детаљним спецификацијама за сваку биљну сировину. Све биљне сировине задовољавају прописане параметре квалитета и здравствене исправности.
Детаљније Посетите продавницуТо су биљни препарати израдјени од тзв. стандардизованих екстраката, односно екстраката дефинисаног садржаја активне компоненте. Препарати су у следећим галенским облицима: сирупи, капсуле, масти, гелови, раствори
Детаљније Посетите продавницуАнтицелулит гел, Биљни лосион за јачање корена косе и против перути, Дневни крем, Дневни крем за негу зреле коже, Козметички сет „МОЋ БИЉА“ +поклон, Крем за руке са екстрактом камилице...
Детаљније Посетите продавницуМедисан, Мелофер, ПРОПОХЕРБ Г, ПРОПОХЕРБ ХС, ПРОПОХЕРБ Н, Прополис капи...
Детаљније Посетите продавницуОве производе можете купити само у нашим апотекама или путем онлине продаје преко нашег сите-а
Институт за проучавање лековитог биља „Др Јосиф Панчић“ из Београда, 1989. године, почиње са програмом увођења и развијања семенарства у оквиру његових укупних делатности. Данас Институт умножава, дорађује и продаје семена сорти и одомаћених популација за око четрдесетак врсти индустријског, лековитог, ароматичног и зачинског биља.
Детаљније Посетите продавницуМлади колега из Института, мастер инжењер Стефан Горданић, одбранио је докторску дисертацију под називом „Евалуација морфолошких и хемијских особина сремуша (Аллиум урсинум Л.) са подручја Републике Србије“
Запослени
Доктора наука
Магистра наука
Факултетски образованих